| Sweet155 a întrebat:

Ce inseamna The application failed to initialize properly (0xc0000006)? Funda promit!

Răspuns Câştigător
| KhludCiprian a răspuns:

E un program la care un pointer (o adresa) este invalida. Dat fiind cum merge programul, el astepta ca acea adresa sa existe si sa fie corecta.

Din pacate acest lucru poate sa apara din 1001 motive de exemplu daca programul de scanare vrea sa faca o poza, dar cablul USB este scos, sau lucruri de genul, sau ca programul asteapta DirecX10, dar are acces doar la DirectX11 si DirectX9 si incarca fisierul dll gresit.

| Sweet155 explică (pentru KhludCiprian):

Si cum fac sa nu mai apara asa? Ca am instalat Gta vice city si cand vreau sa il deschid imi apare eroarea asta.

| KhludCiprian a răspuns (pentru Sweet155):

Ti-am zis - ma nimic, probabil trebuie sa cauti alt GTA. Pot fi o multime de lucruri, eroarea asta nu iti spune nimic.

Daca ar fi spus: "invalid data" tot aia ar fi insemnat (adica nimic). Tot ce iti pot spune e ca eroarea e cu adrese de memorie.

| Sweet155 explică (pentru KhludCiprian):

Mersi frumos!