| grupaIT a întrebat:

Ce modele de masini conoasteti care consuma minim 6 l/100km,rog cat mai multe denumiri de masini .

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Golf 3/4 (asta 5 nu stiu cat ia), Daewo Tico,Matiz,Renault Kangoo,Ford Fiesta, Ford Mondeo, etc.

Cu alte cuvinte cauti o masina care sa aiba motor mic gen 1.4, 1.5, 1.6 ca la golfuri sau la tico. Poti gasi si audi care sa ia 6/100 daca are motorul 1.6 cam asa se duce cu consumul.Baftawinking

4 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Poate maxim 6L/100km. Sau vrei Hummer?

| CoSmInEl500 a răspuns:

Trebuia sa precizezi daca vrei diesel sau benzina pentru ca dupa cum probabil stii si tu cele pe benzina consuma mai mult. Am un Renault Megane 1, 9 dTi si consuma 5l/100 daca nu il turez peste 3200.

| AaR1337 a răspuns:

Incearca WV Golf. Orice Golf, in special 4.Eu il am de cativa ani si merge foarte bine.3 ani mai precis.

| grupaIT explică:

Da la piese, care sunt mai eftine? ajutati-ma va rog, mersi mult cei care si-au dat parerea