| Dmonik a întrebat:

Ce ne tot agitam sa raportam aberatii, sa propunem infiintari de categorii (mi-am amintit: 88 de raspunsuri la propunerea mea de infiintare a categoriei SCOALA/ELEVI!), sa ii hartuim aiurea pe copiii astia?
Eu imi reprim creativitatea si inventivitatea certandu-i si facandu-mi numerosi "prieteni", pierd timp pretios si ma consum. De ce? Ca lucrurile sa fie in regula! Cui foloseste?
Ne-am obisnuit sa muncim pe bani putini sau degeaba.
Va propun o solutie salvatoare: sa nu mai raportam nimic, sa lasam site-ul sa se umple de nebunii si postari agramate, de solicitari de efectuare a temelor, de spam-uri, si astfel, cand lucrurile vor scapa total de sub control, cand niciun moderator sau simplu utilizator nu va mai face nimic, sa vedem ce solutii radicale vor aplica adminii.
Ei, ce parere aveti? Ar fi asta o solutie?batting eyelashes

15 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

I love you! smug

| Vizitiul a răspuns:

Oricum nu am raportat niciodata nimic. Intotdeauna mi-a placut sa mi se respecte parerea, iar in final am respectat si eu parerea celorlalti. Raportarea unor postari nu vadeste neaparat lipsa de respect (ma refeream la unele cazuri). Mie asa mi se pare normal, hai sa facem doar o experienta, sa vedem de ce-o sa avem partelaughing.
Usor, usor, incepe sa intre in normalitate, incepem sa ne obisnuim cu mocirla. Nu stiu, o fi bine, o fi rau!?

| Sconcsiş a răspuns:

N-o sa aplice nici o solutie, crede-ma, se duce dracu site-ul asta

| virusake a răspuns:

Asta e genul de site care nu traieste prea mult.
E cel mai simplu mod sa atragi lumea. Ceva ce ii intereseaza pe adolescenti. Ca sa fim seriosi, 80-90 % din. ro e invadat de ei. tongue
Dupa cum vezi, e un site cat se poate de simplu (o tema ieftina) si un server care cade la prima avalansa de vizitatori.

Cu asta am spus tot. happy

PS: Uitati-va pe My garage sa vedeti ordine. Cine posteaza aiurea, in scurt timp e doar un guest. happy

| 80Cris a răspuns:

Ultima mea grija. Nu sterg, nu raportez...nu e treaba mea, s-o faca cei care castiga din asta. Ni s-au dat aceste '' facilitati'' ca sa ne simtim si noi mai importanti. Cu toata importanta care ne-o acordam sau ne-a fost acordata tot nu schimbam nimic. Recunosc, la inceput, o domnisorica mi-a raportat un raspuns. Revoltata, nevoie mare, i-am raportat si eu unul. Deci s-a intamplat o singura data. De-atunci, ce rost are? Sa lasam adminii sa se descurce printre popice, sa vedem nimeresc in ele sau pe langa!?

| Dmonik explică:

@anonim, nu prea vorbesc cu anonimii, dar mie chiar mi-a raportat cineva intrebarea aceea cu 88 de raspunsuri. Am facut lobby, am trimis mesaje, sms-uri la admini si mi-au repostat-o. Mai bine nu o repostau si infiintau categoria, ca nu-mi tin de cald raspunsurile. Cu raportatul abuziv se rezolva, ca ti le reposteaza la cerere. Tot tu, fraierul care a pus intrebarea nevinovata, alergi la ghiseul adminului, dar rezolvi treaba, macar!
Si, in fond, ce-mi ceri mie solutii? Iau eu vreun ban?hee hee

| Dmonik explică:

@Gabrilelă...adica vin cu ISO si pe tup? Am trait s-o aud si pe asta!
Sa vezi atunci valoare! Aia..."valoarea mea"!

| Zazu a răspuns:

Fiecare dintre noi are preocupari diferite, unora le place sexul oral, altora matematica, zodiacul sau chimia. Nu vad de ce as raporta vreo intrebare, doar daca este adusa o jignire grosolana cuiva, si nici aici, fiecare are o educatie primita acasa (sau pe strada)si nu o poti schimba cu o raportare. Dicteaza bunul simt si respectul.(unora le lipseste din plin)Fiecare are alte perspective sau bagaj intelectual. Ceea ce este grotesc, mereu o sa ramana asa, indiferent de eforturile celorlalti. Bunul simt, trebuia sa fie un organ uman vital.Atunci cand apar manifestari sa poti merge la medic si sa-l vindeci cumva, sau sa-l elimini cu o simpla incizie.Nu toti aveam bun simt, chiar daca ni se atrage atentia ca sarim gardul, continuam.Nu poti cere de unde nu "ie". Site-ul este "casa" tuturor, si cum in fiecare padure sunt uscaturi... daca n-ar fi, ar apare monotonia.

| Alphawolf a răspuns:

Eu nu moderez nimic. Singurul lucru care ma agita este cand o persoana vrea sa-si impuna convingerile, iar asta este indiferent daca eu consider ca are dreptate sau nu. Ma refer la ce este relativ, nu la adevaruri. In rest eu nu ma consum, nu pot sa-i cer la un copil de 12 ani sa gandeasca ca mine si nici sa fie la fel de serios cum sunt eu. La inceput aberatiile imi 'scoteau ochi' dar m-am obisnuit cu ideea, mi-am dat seama ca nu se poate face ordine, iar acum aberatiile trec pe langa mine ca si cum nu le-am vazut.

| Azm a răspuns:

Nu cred a ai sa rezolvi ceva, vor fi multi cei care or sa continue sa se lupte cu morile de vint. Majoritatea dintre ei nici nu-ti vor citi postarea asta, care va trece neobservata in multitudinea de intrebari inutile, postate in valuri.
Dar m-am uitat la postarile tale anterioare si nu vad unde este cea cu 88 de raspunsuri, de care vorbesti.

| Instinkt a răspuns:

O spun ma cam doare-n p... nu vad carei trebuie ta nu-ti convine nu te tine nimeni pe site

| nightgabriela a răspuns:

happy"cea mai buna" aaa si ai uitat sa mentionezi de problemele sexuale ale copilasilor de 11!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cei care au raportat aiurea, cu aia cum se rezolva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr aia ai o decizie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Netrezit ce bine este cand nu ai cont, eu unul nu-l mai am tocmai ca m-am saturasem sa'mi mai bat gura de pomana cu toti derbedeii.In rest ai dreptat