| Leeevitah a întrebat:

Ce poti face ca sa te opresti din dorinta de masturbare la baieti?

Răspuns Câştigător
| daniEL88 a răspuns:

Grea treaba!
Incearca:
- implicarea intr-o activitate sportiva, sau o alta activitate care sa ii dea satisfactie;
- cat mai mult timp petrecut alaturi de o alta persoana sau altele,
- constientizarea ca prin asta ajunge sa fie o masina epuizata care isi pierde timpul si energia intr-un lucru care nu ii aduce nici un profit;
- consiliere, asta in cazul persoana respectiva doreste sa se lase, si nu cineva ii impune sa o faca;
- masturbarea pana in momentul in care isi produce rana si atunci va ajunge sa evite sa o mai faca;
- daca e casatorit atunci o imbunatarite a vietii sexuale din cuplu;
- mai putin calculator, pornografie (eventual instalarea unui program care sa nu ii dea acces la aceste site-uri xxx http://www1.k9webprotection.com/ )
- gasirea unui bun prieten caruia care sa il sustina (eventual sa impartaseasca unul cu altul zilele in care nu au facut-o )
... Ce sa zic, is cateva solutii, insa daca lipseste motivatia intriseca la respetiva persoana, atunci e mai greu, oricum, eliminarea factorilor ca singuratate, internet, timp indelungat petrecut alaturi de fete isi arata efectul.

3 răspunsuri:
| yoo23 a răspuns:

Pai...nu prea poti laughing toti trecem prin faza asta pana cand ne gasim o iubita, o relatie stabila, dar si atunci cateodata...tot mai merge unalaughing

| knnight a răspuns:

De cat timp te masturbezi ma...si cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia asta-i ca si fumatu`...deci...(so) u can't
ar trebui sa se inventeze un plasture petru baieti nu?