| eDDy a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi Sfantul Valentin? Zis si Ziua Indragostitilor.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu-mi plac împrumuturile, prefer cel original, Dragobetele!
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nimic. In calendarul ortodox (asta, in cazul in care as fi vreo credincioasa) Sf. Valentin e candva, prin octombrie si nu are nicio legatura cu indragostitii. Ceea ce se baga pe gatul fraierilor de 14 februarie nu e altceva decat o sarbatoare artificiala, importata de dragul publicitatii. E un alt mod de a stoarce bani de la cei care cumpara tot felul de kitch-uri care, in mintea lor debila, dovedesc dragostea pentru cineva.

| ghfgjgjkgj a răspuns:

O porcarie din cauza careia am teme in plus la scoala despre chestii de indragostiti

| Ryuzaki a răspuns:

O zi ca toate celelalte.

| DanDannn a răspuns:

Valentine's day este o zi comerciala, creata cu scopul de a face bani.
Dragobetele este o traditie, o zi noncomerciala.

| Pinnacolada a răspuns:

Pai,,ziua in care ii spui persoanei iubite tot ce simti rolling eyes dar oricum e o falsa sarbatoare!

| mac234 a răspuns:

Nu e o zi prea cine stiece, e una normala pentru mine ...desi pentru alti este o zii speciala, eu nu cred asta, caci nue notata cu rosi in calendar(ad zii importanta) si nici n-are prea mult farmec.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umm.Eu nu cred in asa ceva.Adica,toata lumea cu flori si cadouri. Ziua asta pentru multi suplineste iubirea care ar trebui aratata in fiecare zi prietenului/prietenei.In fiecare zii trebuie sa-i aratam ca il/o iubim, nu doar intr`una singura, Valentine`s Day.
Deci.eu nu prea am nici o treaba cu asta!
Piisu` happy

| alexandrey a răspuns:

Plangeam cand i vedeam impreuna plangeam cand i vedeam cu securea-n mana. cam asa

| Mary_3424 a răspuns:

Poi in calendar nu arata de Sfantul Valnetin, Dragobete este nu ca este se zice ca este ziua indragostitilor ca cupidon coboara si i reunseste si chesti de astea... Dar nu este o zii asa de speciala. Deci este ca orce zii pentru ca in orce zii se arat iubirea fata de prieten, prietena, sot, sotie este o zii obisnuita... Funda?:X