| chrisu111 a întrebat:

Ce sa fac ca sa pot sa instalez din nou windows dupa ce am instalat windows xp da cand sa se instaleze am bagat alt cd cu winodws last datim neste sfaturi ca sa instalez din nou windows daca merge

5 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Restartezi pc-ul, introduci cd-ul cu windows, dai Delete pentru a intra in meniul Bios, mergi la optiunea Boot Settings sau asa ceva si dai sa se buteze cu cd-ul cu windows. Dupaceia cred ca te descurci cu instalarea partitiilor. Bafta

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Pai n-o sa-ti mearga daca tu bagi cd-ul cu windows, si te uiti in folderul Bin dupa vreun executabil, pentru ca nu este pe autorun.
Trebuie sa bootezi cu cd-ul cu Windows din meniul Bios.
Sfat: lasa-l pe unu care se pricepe sau cheama-ti un vecin.

| ZaRa007 a răspuns:

Gresit...bagi windowsu il lasi se apara pe monitor dai restart la pc apesi f8 si si de acolo enter si in rest te imdruma singur

| chrisu111 explică:

Da cand bag cd si incerc sa instalez windows nu imi merge