| MariXD a întrebat:

Ce sa fac daca este un cutremur la noi in tara?

Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

In primul rand sunt slabe sanse sa fie un cutremul la noi in tara.
Dar daca (prin absurd) doamne fereste va fi unul uite ce trebuie sa faci: In primul rand cel mai important e sa iti PASTREZI CALMUL nu intra in panica, Iar apoi in al doilea rand trebuie sa cauti un adapost, deci daca esti in casa cel mai bun loc in care sa stai fara sa se prabuseasca tavanul pe tine este IN PRAGUL USII. Daca esti afara trebuie doar sa stai intr-un loc mai gol adica unde sa nu fie cladiri sau stalpi sau copaci in jur, sau alte lucruri ce ar putea cadea.

OK, sper ca te-am ajutat. Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| Miyukii a răspuns:

Cel mai simplu:Tragi aer in piept si te gandesti la o pasune intinse verde si la nori cu forma dorita, visand, si cel mai important nu te panichezi! Trebuie sa stai sub pragul usii si sa te gandesti cand le vei povesti prietenilor aventura ta minunata sau te mai poti gandi la cea mai linitita zi din viata ta sau la orice lucru de destreseaza!happyDar stai linistita nu vor fi cutremure!

| Hanking a răspuns:

Stai sub tocul usii sau daca ai timp iesi afara din casa si te adapostesti sub ceva big grin... aaa, si nu intra in panica, asta e cel mai important lucru! Funda? tongue