| grigor3 a întrebat:

Ce sa iau sa fiu mai rezistent la alcool pentru o zi? pentru a impresiona pe cineva! iar in caz ca o sa incep sa vomit ce sa iau ca sa imi treaca starea aceea de voma si sa ma simt bine?

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ai o viata degeaba

| Mayhem666 a răspuns:

Nu cred ca exista pastile ca sa te ajute in acest sens, dar poti sa rezisti la alcool, daca ai o vointa puternica, si incerci sa-ti ocupi timpul cu altceva, si sa nu te mai gandesti la bautura. O sa ti se para greu la inceput, sau poate chiar imposibil, dar nimic nu este imposibil. Daca o sa reusesti macar o data, o sa vezi ca o sa reusesti de mai multe ori, si poate intr-un final o sa scapi de aceasta dependenta.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Cu rezistenta la alcool NU impresionezi pe nimeni. Din contra, poate sa-si faca o parere proasta despre tine, sa creada ca esti betivan de ultima speta. Mai bine este sa te opresti la timp, sa nu ajungi sa vomiti, pentru ca atunci... adio!

| Cartofescu a răspuns:

Chill boss, exista si aici schema, ideea e sa mananci cat mai multe grasimi animale, cu cateva ore inainte de petrecerea planificata; pasul 2, il stii,ti ai propus sa bei, dar aici trebuie sa fii atent, faza cu "nu le amesteca" e pe bune, din bere iti este imposibil sa te imbeti, oricata ai bea...doar daca nu esti anorexic si ai 50 de kg,ideea e ca in momentul in care te simti ametit,iti bagi degetele pe gat si vomiti tot ce ai,nu conteaza ce zice nimeni,daca vrei sa nu iti fie rau mai tarziu,trebuie sa vomiti inainte ca alcoolul sa se metabolizeze; sfaturi care s-ar putea sa te mai ajute; nu baga in tine doar alcool, sucul cu pulpa te ajuta sa iti mentii luciditatea si apa,nu cola sau alte cacaturi cu acid, cu toate ca in lipsa celorlalte, orice sursa de hidratare e buna, asta te ajuta in caz ca lesini de beat ce esti si te trezesti dimineata, nu o sa mai arsita in ultimul hal