| kwjsgajj a întrebat:

Daca beau apa cu lamaie o sa imi treaca starea de voma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe mine ma ajuta inghetata de vanilie simpla sa-mi treaca laughing incearca, poate merge. Sau parca si ceaiu de menta cu putina miere ma ajuta

| WhiteLife a răspuns:

Buna! Lămâia e destul de acida, daca ai o stare de voma, acidul nu te ajuta. Încearcă să mănânci niste pâine uscată, săi du-te la o farmacie non-stop și îți vor recomanda ceva (poate Metoclopramide)

| Cannibal a răspuns:

Cumpărați un schweppes tonic cel puțin lucrurile amare/acre ajută.

| InteractiV a răspuns:

Nu, nu iti va strece starea de voma, incearca sa consumi ceva carbogazos pentru a te deschide la stomac, spre exemplu apa minerala.

| Bianca20055 a răspuns:

Bună! Și eu vomitam des când eram mică, mâncam cu poftă, imi era greață toata ziua. Încearcă să bei ceai de mentă (s-ar putea să îl vomiti dupa) si mănâncă cartof fiert. Multa sanatate! happy sper că te-am ajutat!

| Valer69 a răspuns:

Ia o linguriță de bicarbonat si bea un pahar cu apa, o sa treaca foarte repede.dar nu fa exces... baftă!