| AnonimDinRomânia a întrebat:

Ce se întâmplă dacă nu te ţine sursa de la PC? De exemplu, dacă am componente care cer mai multă putere faţă de cât poate sursa susţine, ce se poate întâmpla în momentul în care deschid PC-ul, e vreun risc?

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Cumpara o sursa de o capacitate mai mare, gasesti sub 100 ron in principiu si nu te doare capul.
Preferabil asa decat sa astepti sa se arda ceva.
Pe actuala poti incerca s-o vinzi ca uzata la un magazin de componente care face si service.
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! Se pot arde toate componentele; sa faca explozie sau sa ti se arda sigurantele. Crede-ma stiu ce vorbesc!

| pHaNtOmiX a răspuns:

Eu unul nu m-as risca prea mult, la o cadere de tensiune se poate strica sursa iar faza nasoala este ca i-a si alte componente dupa ea, adica se strica si alte componente in afara de sursa.

| Bogdan_8059 a răspuns:

Un risc nu! O să ai multe erori.

| kent_3761 a răspuns:

Nu, in cel mai rau caz o sa ai restart din cand in cand

var params = { allowScriptAccess: "always" };
var atts = { id: "myytplayer" };
swfobject. embedSWF

("http://www.youtube.com/......ytplayer",
"ytapiplayer", "425", "356", "8", null, null, params,

atts);

function onYouTubePlayerReady(playerId) {
ytplayer = document.getElementById("myytplayer");
ytplayer.mute();
}