| nutuxcristian a întrebat:

Ce semnifica daca in vis te imbratisezi cu un mort?

Răspuns Câştigător
| GgeorgiAA a răspuns:

Daca persoana moarta iti este cunoscuta poate insemna faptul ca asteapta ceva de la tine, poti merge la biserica sa ii pui o lumanare, sa ii dai ceva d epomana sau sa mergi la mormant. Mai poate inseamna si faptul ca vei auzi ca va muri cineva. Sper sa nu te speri, sunt lucruri vagi. Sper sa iti fie de folos. happy

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| pwp a răspuns:

A fost doar un vis.Nu te ingrijora happy

| LanaDelRayFan a răspuns:

Daca ai visat ca persoana respectiva a murit sau in cazul tau, inseamna ca acea persoana va trai foarte mult.

| Geo17 a răspuns:

N-are nimic...Nu semnifica nimic...
Doar va veni si te va mai imbratisa si mortu odata!

| Cristina45 a răspuns:

Nu inseamna nimic, a fost doar un vis. Eu nu cred in superstitii de gen " am vistat asta si ce poate semnifica" sau de altfel

| Mihai_Razvan_1995 a răspuns:

Te rog sa dai mai multe detalii deoarece cine va dori sa te ajute nu are destule informatii pentru asta...
In visul tau te imbratisezi cu o persoana care este moarta sau doar un mort oarecare?
Parerea mea este urmatoarea:
S-ar putea ca acest lucru semnifica faptul ca o persoana moarta te place. ( Nu radeti, e ca si cum iubita cuiva moare, ceva de genu...)
Sau moartea te vrea de partea cealalta...
Atenti!
Aceasta este parerea mea personala nu trebuie sa o iei neaparat in serios mi-am zis doar punctul de vedere.

| Bran_Mihaela_1967 a răspuns (pentru Mihai_Razvan_1995):

Tatal meu a murit de6 ani l-am iubit foarte mult, a-m visat ca eram pe la manastire si la capatul unei alei era el si zambea in jurul nostru era iarba foarte frumos, eu l-am chemat la mine sa ma imbratiseze ca i-mi era foarte dor de el, el zambea si m-a imbratisa apoi am plans amandoi

| RoxyAngelPink a răspuns:

Vei muri, si ai cosmaruri laughing

| GgeorgiAA a răspuns:

Mi-am visat si eu bunicul, care din pacate este mort sad. Daca persoana pe care ai visat`i tu iti este cunoscuta, ar pute ainsmena faptul ca asteapta ceva de la tine, poti sa ii pui o lumanare, sa ii dai ceva de pomana sau sa mergi la mormant. happy

| Vasiiu_Livia_1972 a răspuns:

Mi-am visat bunica moarta e 23 e ani era intr-o masina si mi-a facut semn sa in la ea, am ajuns la ea ne-am imbratisat ne-am sarutat imi fusese or e ea si in vis si-a scos o bratara e la mina si i-a at-o ar eu am at-o altcuiva, scuse computerului meu ii lipseste o litera sper sa ntelegi mesajul meu, as ori sa stiu ce vrea sa insemne?