| king997 a întrebat:

Ce trebuie sa fie la boxe sa se auda tare? Frecventa sau SNR?

Răspuns Câştigător
| Broadband a răspuns:

Niciodata sa nu te uiti dupa watti, vezi o boxa ca are 800w, mama iti dai seama cat de tare se aude?
boxele consuma watti si scot decibeli, te uiti dupa decibeli
SNR aia e senzitivitatea difuzoarelor, adica la un anumit nr de decibeli incep sa distorsioneze... si SPL e presiunea sonora maxima pe care o pot dezvolta boxele! adica puterea maxima...cu cat e SPL sau SNR mai mare cu atat se aude mai tare si clar!
sper ca ti-am fost de ajutor

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Sa aiba puterea pe difuzoare mare.

| Vanigladiatoru a răspuns:

Wați