| Jackq a întrebat:

Ce trebuie sa scrii in structura unei poezii?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Intrebare inabil formulata si confuza. Poate te intereseaza ce sa scrii despre structura unei poezii.(parti, incipit, final, organizarea strofica).

| Vararu_Andy_1979 a răspuns (pentru mira):

Cine vorbea cel care scrie inabil(probabil nu stiu eu cum se pronunta), parti si incipit macar incipit pute-ai corecta asa ca nu te mai lua de alt cineva inainte sa te ingrijesti de gradina ta.

| Ana_Ana_1978 a răspuns:

In structura trebuie sa scrii ce fel de strofa este de ex. Catrena-4 versuri

| mumushelu a răspuns:

Figuri de still