| Isabela96 a întrebat:

Ce va ramas in minte din Morometii de Marin Preda? Ce v-a placut cel mai mult?

6 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Scena taierii salcamului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot romanul.

| Isabela96 explică (pentru anonim_4396):

Nu ai avut o parte care sa-ti placa mai mult?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a placut tot romanul, morometii, si marele singuratec, unde e vorba despre niculaie moromete si delirul ce a fost publicat pare-mise dupa moartea lui marin preda.nu pot separa o parte de alta fiindca ar insemna sa pap doarcireasa de pe tort cand mie-mi place tot tortul.

| Isabela96 explică (pentru anonim_4396):

Pai da dar si mananci tortul intr-adevar tie iti place tot dar trebuie sa fie o parte care sa-ti placa mai mult asa si cu o carte ....iti place toata dar nnu ai o parte preferata?

| Ribos a răspuns:

Scuze ca raspund asa tarziu, peste aproape 1 an.Mi-a placut foarte tare partea cand pleaca la munte sa vanda cerealele.