| Bonotralalala a întrebat:

Ceau TPU!
Am nevoie urgenta de ajutor.!
Mi-am achizitionat de curand un telefon, Nokia Lumia 610.
Totul bine si frumos pana cand am observat ca trebuie cartela " micro sim ".
Intrebarea e : Unde pot sa gasesc aceste cartele?
P.S. : Pot sa imi decupez cartela cea veche?:S.

Dau Funda! [ Fara raspunsuri inutile straight face ]

5 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Ce idiot să fie cel de la Cosmote/Orange/Vodafone nespundându-ți că-ți trebuie micro-sim! Eu am Lumia 710, iar fata de la Cosmote mi-a spus și m-a trimis la Afi să o tai. Au pe acolo, întreabă. big grin

| BloxxDaButcher a răspuns:

Se gaseste si de vanzare, problema este ca eu nu stiu unde, poate ii faci tu un search pe net', sau poti sa ti-o faci tu sau un prieten care e mai indemanatic : http://www.theapplelounge.com/......icrosim04/ Instructiunile sunt pe italiana, sorry :( Dar poti sa dai clik pe poze si sa le vezi full size. Succes!

| DustyMan a răspuns:

Pe ce retea esti? Orange, Cosmote sau Vodafone? Pentru ca trebuie sa mergi la magazinul de unde ti-i l-ai luat si iti va face acolo cartela. Dar daca nu iti va face la magazinul Orange Cosmote sau Vodafone din orasul tau (depinde pe ce retea esti)

| Bonotralalala explică (pentru DustyMan):

Sunt pe Orange. iar telefonul nu e luat din tara...

| DustyMan a răspuns (pentru Bonotralalala):

Apoi du-te la un magazin Orange din oras si ti-o face acolo.