| BiuL a întrebat:

Cei care aveti PayPal, l-ai facut la banca? Sau acasa singuri pe net? Poti sa ai cardul in orice moneda?

Răspuns Câştigător
| jhonyboxing a răspuns:

Eu l-am facut acasa, este foarte simplu si daca ai internet banking activat la card nici nu trebuie sa mai ajungi la banca, la bancomat ca sa ei codul de activare.

| BiuL explică (pentru jhonyboxing):

Deci daca nu am internet baking, trebuie sa merg la banca, ok merci. in orice moneda pot sa-l fac?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce ai in contul la care faci paypal. Nu tu alegi valuta in care se vor face tranzactiile, cand ai cont in lei, de exemplu.

Dar poti cumpara produse indiferent de moneda de schimb. Paypal are un "currency convertor" care iti converteste banii in valuta respectiva (putin mai piperat decat la banca dar ei din asta traiesc).

| Denis272002 a răspuns:

La banca

| BiuL explică (pentru Denis272002):

In ce ai facut cardul, lei sau valuta?