| bboy98 a întrebat:

Cine stie cum se face o sedinta de spiristism? stiu ca era unu ceva gen cu o carte oarecare o cheie veche si ata groasa...cine stie spuneti-mi va rog... funda

6 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

E o prostie asta! Nu are nicio explicatie logica sau stiintifica!

Ne-am strans eu cu cativa prieteni, dupa cum se zicea in mai multe carti, ca la ora 00:00, sa ne tinem de maini, sa aprindem lumanari, sa inchidem ochii, sa zicem de 3 ori pe cine invocam sau alte de astea. Nu s-a intamplat nimic, sa zicem ca a fost "for fun". Daca vrei sa incerci, o poti face sa te distrezi.

| AstroAlex59 a răspuns (pentru DEBrown):

Trebuie implinite mai multe conditii: spiritismul se practica la anumite faze ale lunii, si la anumite aspecte intre panete si asteroizi, unori iti trebuie o concentrare profunda pentru invocarea energiei CHI care te pune in legatura cu spiritul. Astfel de informatii nu le vei gasi niciodata in carti pentru ca sunt prea periculoase pentru a fi expuse.

| h3r a răspuns:

Probabil vrei sa faci un eseu despre asta, nu sa practici asemenea prostii.
Parca te si vad nelinistit in pat si speriat!

| LaraClarice a răspuns:

Mai bine nu...preotul mi-a spus ca de fapt vorbesti cu satana nu cu spiritul respectiv.

| AstroAlex59 a răspuns:

Iti recomand sa nu apelezi la spiritism pentru ca spiritele pot fi invocate usor si tot atat de usor se pot si enerva find foarte imprevizibile, nu o sa iti spun cum se face o sedinta adevarata de spiritsm pentru ca este foarte periculoasa
dar daca totusi vei face, fa un cerc de sare si o pentagrama(stea in cinci colturi) in mijlocul cercului si te vei aseza in mijlocul pentagramei, astfel te vei putea proteja de forta distructiva a spiritului. funda?winking

| Ciocolathaa a răspuns:

Eu sincer te-as sfatui sa nu faci asa ceva. Este foarte periculos. Dar totusi, de ce vrei sa faci asa ceva?