| ~LoOoLa~KyD~ a întrebat:

Cine stie statusuri misto despre prietenie si invidie?

45 răspunsuri:
| ainaw a răspuns:

Http://www.statusuri.ws ai aici o mulţime de statusuri.

| Liduu a răspuns:

Gata...numai am la ce sa ma gandesc... te vreau pe tine. ca sora.fiindca numai uh miai fost alaturi la greu si al bine.numai u miai sters lacrima care curgea!

Si-amintesti cand eram mai mici si ne-am jurat ca impreuna vom avea tot ce-am visat; x

Ce s`ar intampla cu mine Fara suriOara mea?! As face nOptile zile Daca n`ar fi ea. Te adOr [:X ]

Desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu pOti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*! ♥Te iubesc♥!

NiciOdata n-ai uitat sa fi langa mine…Si eu voi fi mereu, la fel, langa tine; x; X

Tu ai fost singura care mereu, mereu m-ai ajutat…; xXM-ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m-au innecat>; D

Prietenia nu tine de mOda.nu e ceva ce se poarta doar sezOnul acesta.nu se cumpara si nu se vinde.este insa cea mai buna investitie in aceasta viata

| abel_8457 a răspuns:

Exista o vorba inteleapta. fereste-ma doamne de surori care te invidiaza in tacere. te admira, te imita,, si in tacere te tradeaza si injunghie pe la spate.ca dusmanii ii cunoschappy

| abel_8457 a răspuns:

Intodeauna cel ce invidiaza si este nefericit...se imbata cu apa rece si se crede invidiat...

| abel_8457 a răspuns:

Mi-e mila de cei care invidiaza dar zic ca-s invidiati, care imita fericirea doar sa-si ascunda nefericirea.happy

| abel_8457 a răspuns:

Intodeauna dusmanii se considera vulturi si pe ceilalti soricei, ii urmaresc si zic ca se amuza de ei,, dar asa-i viata nici o iluzie nu dureaza la nesfarsit si cand aripile se vor frange pe pamant vor ajunge si de mila isi vor plange.

| abel_8457 a răspuns:

Despre prietenie:e un mister ce inca nu l-am inteles,, cum e posibil sa fi vandut asa de ieftin''cand numai bine ai facut.

| iiMoliii a răspuns:

1. Competitzia te invata sa-ti fwtzi prietenii de`o viata.`
2. "Nu stiu ce respecti tu, eu respect alt nivel.Nu oameni ce in momente grele isi dau "Refresh" la Caracter
3. ""Da-le naibii de sentimente, am momente cand n-am argumente!; x
4. Anii au treQt, acum u ai alte teluri.Esti Q inima la mine dar Q ochii la BMW-uri
5. "Si da! Poate pana acum imi pasa `! Da` stii ceva? Poti sa te duci dracu` cu tot cu ea

6. 15 ani, te plimbai pe role seara toti se uitau mirati la cum te dezbraca vara ca erai tot ce esti si acum doar ca putin mai mica, fara pic de experienta dar si fara pic de frica.
7. cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine...asa ca ai grija de el ca la tine'n inima nimeni nu-i la fel"
8. Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu, mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?""

9. Tsi.am dat inima mea. Tsiam dat dragostea mea. Mai mult de atat nu iti pot da happy!
1o. Ştii;>.; x Dorinţele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

11... oricat vor unii. Nu Ne Despartim. Oricat spun altii. noi Ne iubim. AzI Ne Certam ca asa E Dragostea. Maine. Soarta Ne Va Impaca. [?]
12. O despartire e ca o oglinda sparta. Mai bine o lasi asa, decat sa te ranesti incercand sa o repari.
13. •Nu stii, te-nvatam. Nu vrei, te obligam smug

14.Trăieşte clipele intens Chiar când nu eşti înţeles
15. E bine ce mi se intampla ca sa ma invat minte. Nu stiu ce mi-a trebuit sa ma-ncred in cuvinte ♥
16.Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!
17. Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?
18. Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau!
19. Nu sunt complet inutila, cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii
20. Am prieteni ft multi, care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete, prietenii au multe fete!
21. Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate
22. Aude ce vrea, intelege numai ce-i convine. Oftica-te ca nu o doare de tine!
23. ღE timpu` Sa trec la nivelu` urmator. Ce pacat ca tu ramai la capitolu` anterior.
24. "" Nu vreau sa reprezint totul pentru oricine...ci as vrea sa insemn ceva pentru cineva anume
25. Ridica fruntea sus, stergeti lacrima stiu ca te doare. Orice s'ar intampla trebuie sa fi tare!"
26. Sa nu-ti treaca prin gand ca ma poti avea la degetu` mic. Sa moara mata stiu prea bine sa profit
27. Tu Plangi "Mie Imi Vine Sa Rad".Si Totusi Te Simt Cum Ma Inujri In Gand.
28. Stii ca nu stau dupa noroc. Si daca vreau sa iasa fum. Stiu unde sa dau foc

29. Fite, gesturi si tupeu asta e talentul meu pe ecran da foarte bine o printesa asa ca mine s`iu sa invar` totul printrun loc do`or prostii printrun foc sunt fetitz@ smekerita hai p@,! p@,! si gura mica!?
30.Sunt fitoasa :X! nu-ti convine? Ză.i la Mata nu.mi zii mie!:p
31. Baby, ea nu te vrea pentru ca o iubesti ea te vrea pentru ca, ii soptesi "iti fac palat la Bucuresti cand o sa mai cresti"
32. ||suntem fete ^^ALINTATE^^pe baieti ii dam pe spate suntem fete frumusele fara ^^FITZE^^ si ^^REBELE^^||
33. "In Fata Mea Tu Nu Ai Niciun Cuvant De Spus Nu Ma Cunosti, Habar Nu Ai Cine sunt Spui Ca Sunt Fitoasa...Te Ascult Si Iti Spun:"Tu Chiar Crezi Ca Imi Pasa?"
34. Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor…… :X:X
35. Iubeste`o numi pasaa... Pastreaz-o` de tot`. iar pe minee ca`ndd ma privestii` sa te lingii pe bot`
36. Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el. fetita lui e cea mai importanta!
37.,mori dupa ea,are... are cu ce,are dintre toate fetele,are balans are stil are haz se misca bine pe toba si bass, ca-o balerina are miscari de felina, intre fete e regina.
38. *I'a Zapacit Pe Baieti A Facut Din Ei Valetzi, Merge Purtata de Tandrete K e O mARE fINETE, Bn Arata Bn sE PoartA, cand isi AratA Talentu dObOarA ToT clAsAmentu"
39. E atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata
40. Hai Uita-te La Mn K Mereu Imi Merge Bn…Hai Uita-te Incoace.Nu`s Figuri De La Versace, Nici Arfe Originale, Ci Doar Fitze Mondiale…""
41. Cea care il mananca pe tati de bani, e pustoaica lui de 16 ani
42. • Iubeste-mã, urãste-mã! În ambele cazuri tsi-e gândul la mine!
43. Îmi spui că sunt copilăroasă. Iartă-mă dar copilul ăsta n-are timp de-o relație serioasă.
44. Mai stii? Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas, tu tot cu ea in gand!
45. Oare aceasta lume pe care noi o numim reala, Este reala? Sau doar un viis, din care nu ne vom trezi niciodata!?
46. • Pentru mine au fost amintiri care vesnic o sa doara... Pentru tine au fost doar povesti de-o seara
47. Vreau ceva doar pentru mine, ca stiu cum sa-mi mearga bine, daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!
48. Si-mi amintea de tine
49. Te iert, vreau sa te vad fericit, sa ma supar pe tine Demult am obosit!
50. Prefă-te că eşti trist şi…. bucură-te de viaţă!
51. Aş vrea să ţină capul sus toate prietenele mele love struck, Să ştie că la greu o să fiu şi eu cu ele`! happy
52. Crezi ca nu simtraised eyebrows? Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mintoh go on Iti doresti doar o privirebatting eyelashesVezi in ochii mei iubire:X Adv!smug Dar nu e pentru tine!hee hee
53. Am o sora ca-n poveste o iubesc si ma iubeste. Fara mine nu traieste. Nici eu nu pot fara ea Te Iubesc...

| iiMoliii a răspuns:

1. Competitzia te invata sa-ti fwtzi prietenii de`o viata.
2. "Nu stiu ce respecti tu, eu respect alt nivel.Nu oameni ce in momente grele isi dau "Refresh" la Caracter

3. ""Da-le naibii de sentimente, am momente cand n-am argumente!; x
4. Anii au treQt, acum u ai alte teluri.Esti Q inima la mine dar Q ochii la BMW-uri
5. "Si da! Poate pana acum imi pasa `! Da` stii ceva? Poti sa te duci dracu` cu tot cu ea
6. 15 ani, te plimbai pe role seara toti se uitau mirati la cum te dezbraca vara ca erai tot ce esti si acum doar ca putin mai mica, fara pic de experienta dar si fara pic de frica.
7. cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine...asa ca ai grija de el ca la tine'n inima nimeni nu-i la fel"
8. Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu, mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?""
9. Tsi.am dat inima mea. Tsiam dat dragostea mea.Mai mult de atat nu iti pot da happy!
1o. Ştii;>.; x Dorinţele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

11... oricat vor unii. Nu Ne Despartim. Oricat spun altii. noi Ne iubim. AzI Ne Certam ca asa E Dragostea. Maine. Soarta Ne Va Impaca. [?]
12. O despartire e ca o oglinda sparta. Mai bine o lasi asa, decat sa te ranesti incercand sa o repari.
13. •Nu stii, te-nvatam. Nu vrei, te obligam smug

14.Trăieşte clipele intens Chiar când nu eşti înţeles
15. E bine ce mi se intampla ca sa ma invat minte. Nu stiu ce mi-a trebuit sa ma-ncred in cuvinte ♥
16.Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!
17. Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?
18. Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau!
19. Nu sunt complet inutila, cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii
20. Am prieteni ft multi, care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete, prietenii au multe fete!
21. Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate
22. Aude ce vrea, intelege numai ce-i convine. Oftica-te ca nu o doare de tine!
23. ღE timpu` Sa trec la nivelu` urmator. Ce pacat ca tu ramai la capitolu` anterior.
24. "" Nu vreau sa reprezint totul pentru oricine...ci as vrea sa insemn ceva pentru cineva anume
25. Ridica fruntea sus, stergeti lacrima stiu ca te doare. Orice s'ar intampla trebuie sa fi tare!"
26. Sa nu-ti treaca prin gand ca ma poti avea la degetu` mic. Sa moara mata stiu prea bine sa profit
27. Tu Plangi "Mie Imi Vine Sa Rad".Si Totusi Te Simt Cum Ma Inujri In Gand.
28. Stii ca nu stau dupa noroc. Si daca vreau sa iasa fum. Stiu unde sa dau foc

29. Fite, gesturi si tupeu asta e talentul meu pe ecran da foarte bine o printesa asa ca mine s`iu sa invar` totul printrun loc do`or prostii printrun foc sunt fetitz@ smekerita hai p@,! p@,! si gura mica!?
30.Sunt fitoasa :X! nu-ti convine? Ză.i la Mata nu.mi zii mie!:p
31. Baby, ea nu te vrea pentru ca o iubesti ea te vrea pentru ca, ii soptesi "iti fac palat la Bucuresti cand o sa mai cresti"
32. ||suntem fete ^^ALINTATE^^pe baieti ii dam pe spate suntem fete frumusele fara ^^FITZE^^ si ^^REBELE^^||
33. "In Fata Mea Tu Nu Ai Niciun Cuvant De Spus Nu Ma Cunosti, Habar Nu Ai Cine sunt Spui Ca Sunt Fitoasa...Te Ascult Si Iti Spun:"Tu Chiar Crezi Ca Imi Pasa?"
34. Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor…… :X:X
35. Iubeste`o numi pasaa... Pastreaz-o` de tot`. iar pe minee ca`ndd ma privestii` sa te lingii pe bot`
36. Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el. fetita lui e cea mai importanta!
37.,mori dupa ea,are... are cu ce,are dintre toate fetele,are balans are stil are haz se misca bine pe toba si bass, ca-o balerina are miscari de felina, intre fete e regina.
38. *I'a Zapacit Pe Baieti A Facut Din Ei Valetzi, Merge Purtata de Tandrete K e O mARE fINETE, Bn Arata Bn sE PoartA, cand isi AratA Talentu dObOarA ToT clAsAmentu"
39. E atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata
40. Hai Uita-te La Mn K Mereu Imi Merge Bn…Hai Uita-te Incoace.Nu`s Figuri De La Versace, Nici Arfe Originale, Ci Doar Fitze Mondiale…""
41. Cea care il mananca pe tati de bani, e pustoaica lui de 16 ani
42. • Iubeste-mã, urãste-mã! În ambele cazuri tsi-e gândul la mine!
43. Îmi spui că sunt copilăroasă. Iartă-mă dar copilul ăsta n-are timp de-o relație serioasă.
44. Mai stii? Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas, tu tot cu ea in gand!
45. Oare aceasta lume pe care noi o numim reala, Este reala? Sau doar un viis, din care nu ne vom trezi niciodata!?
46. • Pentru mine au fost amintiri care vesnic o sa doara. Pentru tine au fost doar povesti de-o seara
47. Vreau ceva doar pentru mine, ca stiu cum sa-mi mearga bine, daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!
48. Si-mi amintea de tine
49. Te iert, vreau sa te vad fericit, sa ma supar pe tine Demult am obosit!
50. Prefă-te că eşti trist şi bucură-te de viaţă!
51. Aş vrea să ţină capul sus toate prietenele mele love struck, Să ştie că la greu o să fiu şi eu cu ele`! happy
52. Crezi ca nu simtraised eyebrows? Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mintoh go on Iti doresti doar o privirebatting eyelashesVezi in ochii mei iubire:X Adv!smug Dar nu e pentru tine!hee hee
53. Am o sora ca-n poveste o iubesc si ma iubeste. Fara mine nu traieste. Nici eu nu pot fara ea Te Iubesc...

| adriana_4809 a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi fa tu primul pas si ii voi face eu pe ceilalti 99 pentru tine

| anutza1254 a răspuns:

Sus colo in cimitir stau morminte sir la sir daca faci misto de mine rezerv loc si pentru tine...

| biancaiusty a răspuns:

Prietenul adevarat te indeamna la bine si incearca a fi de aceeasi parere cu tine,,, nu se cheama prieten cel care vrea sa te schimbe pentru ca asa vrea el...ai grija ce prieten iti faci si nu te schimba doar pentru ca vrea el ci pentru vrei tu...cum se spune: cei care ma critica si ma invidiaza vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodatawinking kiss

| isssa a răspuns:

Daca ai prieteni...la ce iti mai trebuie dusmani?laughing))