| dark1angel a întrebat:

Cn imi zice ce trebuie sa scriu la cc (cand vreau sa trimit un email) funda

Răspuns Câştigător
| ღMyrunaღ a răspuns:

La cc nu trebuie sa scrii nimic, e acelasi lucru cu pentru adica la cine trimiti. Funda? :*

4 răspunsuri:
| Vichtory a răspuns:

Poti sa nu scrii nimic.

| mirunix a răspuns:

CC si BCC sunt folosite atunci cand vrei sa trimiti un mail la mai multe persoane. La TO scrii destinatarul principal, iar la CC scrii restul adreselor de e-mail la care vrei sa se trimita mailul. Daca vrei ca destinatarii sa nu stie unul de celalalt (ei sa nu observe ca ai trimit la mai multi), atunci adresele lor le scrii la BCC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cc treci persoanele care vrei sa mai vada mailul (informativ) pe care-l trimiti tu.
Trimiti lui X dar vrei sa mai vada si Y, Z.
Se scrie numai daca este nevoie in cc

| Schweitzer a răspuns:

Nu trebuie sa scrii nimic in principiu. Doar daca vrei sa mai aiba si altcineva cunostinta de acel mail. Toate cele bune!