| Rusupaul1991 a întrebat:

Companiile de apa cred folosesc ceva invertoare cu tensiune de alimentare de 230 v si tensiune de iesire la 400 v

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și la ce folosește informația asta?

| StoicAnalysis a răspuns:

Si intrebarea este?

| trophin a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Intrebarea e : daca folosesc... sau ce folosesc... ca nu suntem hidroenergeauti happy

| trophin a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Pune si tu "cap la cap" daca stii si dai o explicatie

| StoicAnalysis a răspuns (pentru trophin):

Ce sa pui cap la cap? Ca propozitia aia nu contine nici un semn de punctuatie, nu are un semn de intrebare. El ce a spus acolo, e o tentativa de propozitie.

E ca si cum as posta eu: "Am o cana verde ce tine 200ml de apa cred si este rece"
Ce raspuns imi dai tu la asta? laughing)

| trophin a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Crezi ca : 200 ml... insa ai nevoie sa iti masoare cineva mltri.
stii ca e verde, nu esti daltonist, e rece, ca pur si simplu e rece.

| trophin a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Volti, wati. daca nu cunostii. hidrocentrale, apa curenta, calorifere, lemne de foc. daca nu cunosti, cum nu ma pasioneaza pe mine... il las in pace

| StoicAnalysis a răspuns (pentru trophin):

Nu e vorba ca nu cunosc. E vorba de ce intrebare ne-a adresat. Adica ceea ce ne-a livrat el este o constatare. Pe baza constatarii nu poti da un raspuns. Poti doar sa-ti dai cu parerea ( cred ca la asta te refereai ). Ca sa fie o intrebare trebuia sa ne intrebe gen: "La companiile de apa se folosesc invertoarele respective?", si noi ii raspundeam daca stiam raspunsul. Dar asa, tu ce raspuns poti sa-i dai? Iti poti da maxim cu parerea vag despre subiect.

| trophin a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Ai si tu dreptatea ta...
probabil a vrut sa fie bagat in "zeama"