| fl0r a întrebat:

Cu ce pot inlocui lipiciul? nu am de unde cumpara acum, stiti ceva cu ce pot lipi niste foi? multumesc

Răspuns Câştigător
| coconut_2092 a răspuns:

O metoda mai primitiva ar fi sa amesteci putina faina cu apa. Vezi sa nu pui prea multa faina, sa nu iasa amestecul foarte gros. Am incercat si eu mai demult si chiar functioneaza.
Poti sa folosesti metoda asta in caz ca n-ai pe-acasa niste aracet sau prenandez

7 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Il poti inlocui cu aracet sau oja(in caz ca vei pune oja)-tine apasat un min-2 pana se lipsestewinking funda?happy

| mk_3564 a răspuns:

Salut fl0r!
O lingura de faina alba de grau inmuiata cu putina apa din care formezi o pasta de consistenta unui gel te poate ajuta in aceasta chestiune!
Era cunoscut in vechime sub denumirea de "pap".
Succes!

| RфZaημtzα a răspuns:

Cu miere.

| SimpleWay a răspuns:

Cu scoci big grin

| Serendipity17 a răspuns:

Cu aracet big grin

| Daiana_1431 a răspuns:

Aracet daca ai prin casa. Sau imprumuta de la cineva un lipici.

| RC92 a răspuns:

Cu aracet daca ai cumva in casa.