| pynnk a întrebat:

Cu ce imi pot lipi unghiile false? lipiciul acela este putin.si nu prea este bun cu ce mi le pot lipi si sa le dau si jos usor mersi:* funda:X

8 răspunsuri:
| AnnePlatt a răspuns:

Incearca cu lac transparent sau cu super glue.

| fustiteTUTU a răspuns:

Unghii false cu gel, gasesti aici kit pentru acasa si la pret mic http://softnailsro.blogspot.com

| FlorentinaC a răspuns:

De ce nu iti pui tips.uri cu gel?happy sau constructie din gel? mai rau te chinui cu prostiile astea.

| anutza a răspuns (pentru FlorentinaC):

Cu gel tin cam 1 luna, uneori sui mai mult eu pun si clientele sunt foarte multumite cele din comert iti pot cadea pe strada

| MimmiVonM a răspuns:

Le lipesti cu super glue.si cand vrei sa ti le dai jos.tii mainile in apa fierbintee.happy. Funda? eu una asa faceammm.ca nu prea ai cu ce sa le lipestii:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie lipici special. Nu incerca cu super-glue sau cu picatura fiindca iti vei strica definitiv unghia. Si nu cred ca vrei asta.
Nu vreau sa par macabra, insa daca pui picatura sau orice alt lipici de casa, unghia ta naturala risca sa se "topeasca", la propriu sub cea falsa. Crede-ma am cunostinte in ceea ce privesc unghiile.
Probabil nu folosesti cum trebuie lipiciul special, si de aceea nu ai rezultatele pe care le astepti: trebuie sa iti tai unghiile foarte mici, apoi sa aplici lipiciul la baza unghiilor false (daca folosesti tips-uri) si sa le lipesti pe marginea unghiilor tale ramase, aplicand o presiune constanta, timp de 3-5 minute. Daca folosesti "unghii intregi", tactica e aceeasi numai ca pui pe toata baza unghiei false lipici, si la fel, aplicand presiune lipesti de toata unghia, tinand apasat pana tot pana la 3-5 minute.
Vor tine mai mult daca dai cu un strat gros de oja, fiindca unghiile false au fost produse special pentru folosirea gelului si acrilului.
In niciun caz nu se vor lipi cu oja, deci nu incerca tactica asta, fiindca e in zadar si iti vei irosi oja.
Sper sa primesti sfaturile mele.
Pa!

| Viviluka a răspuns:

Da cu oja alba sau lac ceva pe unghia normala si apoi adauga-o pe aia falsa si gata. si cand vrei sa ti le dai jos este si mai usor ca dai cu acetona

| ianaa a răspuns:

Lipici picatura