| Kitty a întrebat:

Cu ce se ocupa un inginer geolog?

Răspuns Câştigător
| gabriela a răspuns:

Prospectiuni geologice, indrumarea lucrarilor de intretinere si exploatare a zacamintelor solului, forarea solului pentru determinarea stratificatiei solului, depistarea zonelor cu ape termale, sare, petrol etc. Meserie frumoasa.de teren, natura.

5 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Indeplinirea sarcinilor de lucru in domeniul geotehnic- geologic;
- Mentinerea relatiilor cu institutiile si birourile publice;
- Dezvoltarea si mentinerea activa a relatiilor cu companiile client;

| costyn162 a răspuns:

Geologia este stiinta care se ocupa cu studiul rocilor care alcatuiesc geosfera pamantului deci un geolog este persoana care studiaza aceasta stiinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geologie = știința pământului, mai exact evoluția pământului de la origine pana in prezent, inclusiv formele de viata și evoluția acestora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geologii sunt un grup aparte de oameni, cu gandiri realiste, logici in gandire... si bautori de bere big grin

| AlexandraAndaSufletel a răspuns:

Scuze ca nu iti raspund la intrebare, dar... spune-mi ai primit mesajele mele? daca da da-mi raspuns la o intrebare(de`a mea)