| LarittaVis a întrebat:

Cu disperare mare intreb cum pot debloca o usa clasica? cu ce?! Plz raspuns urgent

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu sinceritate iti spun ca se rezolva doar cu un lacatus si cu ciocanul.Nu ai specificat daca este usa de intrare in casa sau din interior. Cea de exterior are yala care o data blocata nu se mai poate repara. Cu putin noroc, cineva o va sparge si da jos fara prea mari daune si vei putea pune alta.
Daca nu are yala, se poate da broasca jos (tot de catre un meserias) si se poate deschide usa.
Si eu am avut o astfel de situatie, mai demult si am intrat pe geam si s-a putut deschide pe interior.