| EUSIATIT a întrebat:

Cum comentati argumentele D lui VIDEANU ca a muncit zi si noapte sa si faca acea casuta [nu e mare are 4 apartamente] Oare noi muritorii de rind am stat? nu le este rusine putin spus deja crec sa as face o crima daca mi ar iesiu in cale aceste brute. Eu cu 520 de ron ce pot face? si voi cei de aici acre aveti venituri de risul lumii si poate pregatirea intelectuala este mai sus ca a mea. CE FACEM DRAGII MEI?

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Poate ca daca lucrezi in strainatate zi si noapte apuci sa cistigi mult. Dar de unde atita energie si forta de a munci caci daca muncesti asa cum pretind patronii zi si noapte fara intrerupoere si in conditii foarte grele ai bani dar si sanatatea ti-ai distrus-o pentru o viata. Ce vrei casa mare si bogatie sau sa muncesti dupa puteri dar sa-ti si pastrezi sanatatea? Caci sanatatea o data pierduta cine iti mai reda?
Dar bani pentru medicamente?

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Eu nu stiu de ce te strofoci atata.adica oricum chiar daca ar citi asta tot nu le-ar pasa. sad
Incearca sa te straduiesti cu cat ai. Oricum banii nu aduc fericirea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe brinci a tras saracul. L-am vazut eu.Nici timp sa mai adoarma nu avea daramite sa se mai intilneasca cu sotia.Noroc ca mai gasea cite o crestina sa-l consoleze.Doamne ce viata si nu gaseste pic de intelegere.Rautate care esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca este un nesimtit. A uitat sa spuna cu cit a concesionat rezervele de marmura, cu cit a cumparat intreprinderile. Un hot din marea gasca pedelista!
Ce putem face noi? Din pacate acum nimic, este prea tirziu. Ne-am ales aceasta soarta in 89. Nu asa ceva am dorit noi ce eram atunci pe strazi, nu in asemenea forma... ( adolf )