| KindduOullie a întrebat:

Cum ii cu drepturile de autor la melodii daca vreau sa fac un videoclip si vreau sa pun muzica, in plus de unde pot sti daca are drept de autor si daca are cum il pot cere. big grin

Răspuns Câştigător
| Anonim0100 a răspuns:

Salut KIndduOullie, dreptul de autor este un drept al unei persoane care apartine ceva. Daca melodia nu iti apartine si vrei sa o pui peste clip trebuie sa ceri acordul persoanei care melodia apartine ( bine acum cate clipuri cu meldoii care contin copyright nu sunt folosite). Poti pune melodia peste clip nu are nimic, dar daca vrei sa o canti undeva in puplic, pe scena la tv, atunci e nevoie sa ceri acordul autorului. Succes!

2 răspunsuri:
| Gabi19971983 a răspuns:

Daca e un video si vrei sa pui muzica pe fundal nu e nicio problema nu iti trebuie astfel de drept.
N-ai nevoie.
Altceva?
Succes.
Funda?

| CorNNeL a răspuns:

Cu asta nu e nici o problema problema cu autor de muzica e ca in caz ca ai vreun radio privat sau ceva daca nu poti sta linistit!