| DragoZ a întrebat:

vreau sa ma apuc de remixat muzica dupa cele originale (de preferat melodii noii) si sa le incarc pe YT. e posibil sa raman fara cont? adica incalc vreun drept de autor?winking

Răspuns Câştigător
| BIackCat a răspuns:

Exact cum a spus Broken "te semnezei" adica tii treci "porecla" de dj intr-un colt sau undv sa nu incurce prea rau video'clipul si bine inteles sa scrii si ca "piesa" este remix-ata

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, incalci drepturile de autor si iti poate fi sters contul, daca esti reclamat.

| lBroken69 a răspuns:

Nu cred.Atât timp cât precizezi la numele video-ului că e remix.
Dar te sfătuiesc să nu pui acelaşi video, pentru că în cazul ăsta ţi-ar putea fi şters.

| DragoZ explică (pentru lBroken69):

La denumire trebuie sa trec numele piesei editate ca sa nu raman fara cont nu?

| DragoZ explică (pentru lBroken69):

La denumire trebuie sa trec numele piesei editate ca sa nu raman fara cont nu?

| lBroken69 a răspuns (pentru DragoZ):

Da,si in paranteza scrii numele tau de Dj si cuvantul ''Remix''

| BIackCat a răspuns:

"remix-ul" la melodii este al tau nu al celui ce creeaza melodia atata timp cat iti "semnezi" capodopera ar tr sa fie ok. succes cu asta si sa nu uiti sa ne dai si noua' remix-urile tale ^_^

| DragoZ explică (pentru BIackCat):

Cum adica sa ma semnez happy scuze ca te intreb big grin

| BIackCat a răspuns (pentru DragoZ):

Exact cum a spus Broken "te semnezei" adica tii treci "porecla" de dj intr-un colt sau undv sa nu incurce prea rau video'clipul si bine inteles sa scrii si ca "piesa" este remix-ata