| black1white a întrebat:

Cum imi activez netu gratuit pe telefon? am un sony ericsson z 1010. spuneti va rog pas cu pas.am 0 creditlaughingce conditii trebuie sa indeplinesc? daca stiti alte detalii spuneti plz. funda pentru rasp care da rezultate si care este cel mai explicit

5 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

Gratuit? :)) si eu as vrea :)) nu ai cum,, numai daca esti pe Orange si ai gratuit de la ei 7 zile 50 MB trafic atata stiu, fara bani nu poti face nimica :) http://www.orange.ro/internet-mobil/try-ro.html

| Magnific a răspuns:

" Allkin " tu te chinui aiuria, el vrea GRATUIT tu nu faci altceva decat sa-i stetezi netul dar degeaba daca nu are si o optiune, si asta o face oricune nu manual ci Automat pentru ca odata ce ai ales o optiune de internt iti trimit ei setariile

| boogdan91 a răspuns:

Daca esti pe Orange, iti poti activa si folosi gratuit internetul timp de 7 zile, in conditiile in care nu ai folosit inainte optiunea asta. *100#, servicii, internet.pe acolo trebuie sa fie, dai la *100# si gasesti tu. Bafta

| Allkin a răspuns:

Buna! Pentru Vodafone:
Connect – Data comm – Data accounts – Add accounts

GPRS Data
Name Account: Vodafone Internet pe Mobil
APN: live.vodafone.com
User ID: live
Pass: Vodafone – Save – OK
Settings – Connect – Data comm – Internet setings – Internet profiles – Add profile

Name: Vodafone Internet pe Mobil
Conect using: Vodafone Internet pe Mobil
Internet mode: HTTP
Use proxy: no
Proxy adress:193.230.161.231
Port number:8080 – Save – OK

Pentru Cosmote:
Connect – Data comm – Data accounts – Add accounts

GPRS Data
Name Account: WebnWalk
APN: wnw
User ID: wnw
Pass: wnw – Save – OK
Settings – Connect – Data comm – Internet setings – Internet profiles – Add profile

Name: WebnWalk
Conect using: WebnWalk
Internet mode: HTTP
Use proxy: no
Proxy adress:10.252.1.62
Port number:8080 – Save – OK

| Allkin a răspuns:

Dupa cum am inteles el/ea vrea sa-si seteze telefonul pentru a avea acces la internet.Trebuie doar sa reincarce si cu setarile de mai sus va putea accesa fara probleme!