| aleutu a întrebat:

Cum indepartez lipiciul,, Picatura " de pe suprafata unor ochelari de plastic?

Poveste : Am imprumutat de la un prieten ochelari de 200 ron, iar acestia erau deja rupti pe jumate, acest lucru am observat a 2 a zi cand s-au si rupt, am aplicat din pacate prea mult lipici, iar acum nu se mai lipesc si arata si urat cu lipiciu pe ei. Astept sfaturi

Răspuns Câştigător
| мιѕѕнαρριηєѕѕ a răspuns:

Încearcă să îndepărtezi cu acetonă... Poate merge thinking

7 răspunsuri:
| Facebook_4877 a răspuns:

Acetonă

| tixytix a răspuns:

Eu cand puneam pera mult lipici sau nu stiu ce...bagam obiectul respectiv in coca cola...arde tot nu doar stomaculhappy

| roby_6848 a răspuns:

Numai stiu sigurr, ori cu acetona, ori cu spirtlaughing

| Tudor_2273 a răspuns:

Diluant, spirt, acetona. Succes!

| aleutu explică:

Acetona din cate am auzit arde plasticu... am sa incerc cu coca cola si daca nu incerc si cu acetona, am incercat cu apa calda si cu spirt dar nu merge

| bogdZy a răspuns (pentru aleutu):

Ai reusit cu cola? am si eu aceeasi problema si nu stiu ce sa fac, cred ca lipiciul deja a ars lentila, nu mai e cale de intoarcere...

| aleutu explică (pentru bogdZy):

Pana la urma am folosit acetona, am ars plasticul in mod drept si bucata a 2 a la fel dupa am smirgeluit am dat un luciu si am lipit din nou...