| AnOnImUl321123 a întrebat:

Cum invat sa dansez? Am pus muzica si am dansat in fata oglinzii, dar nu stiu decat sa ma balangan pe-acolo si m-am enervat si am incetat din a mai dansa. Nu stiu cum sa dansez pe manele sau pe muzica obisnuita. Cum pot invata usor sa dansez? Fara tutoriale pe youtube ca daca imi dati tutorial pentru o melodie, poate eu invat miscarile melodiei de la care mi-ati dat tutorial iar cand va veni momentul nu va difuza melodia de la care am invatat niste anumiti pasi de dans si atunci am invatat degeaba. Adica voi cum dansati? Unchiul meu a zis ca trebuie sa imi misc picioarele pe ritmul tobelor adica, intelegeti? Cand bate ala in toba aia mare atunci ma misc (nu stiu sper ca ati inteles) si tot asa de fiecare data cand bate, dar eu nu cred ca asa se face. Pe manele cum se danseaza? Dar pe muzica usoara?

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa cauti afisele din orasul tau pe unde se fac ore de dans si acolo poti invata miscari dragute de la specialistii in dans. Adesea, aceste cursuri sunt facute de cei care castiga premii la concursuri internationale si sunt chestii care te pot ajuta. Ei fac foarte usor totul si poti exersa acasa sau ti le poti si inregistra si le mai poti revedea si in alte dati. Nimeni nu stie mai bine ca profesionistii dansului, ce este arta dansului. Sper sa ma fi inteles! Mult noroc!