| Didii15 a întrebat:

Cum pot sa folosesc GPS`ul la nokia 5230 fara sa'mi ia din credit?puppy dog eyesCica e gratis da' de fiecare data cand intru a2a zi imi apare cost supliment[sunt pe abonament]. Am downloadat hartile de pe ovi maps si vocea care te ghideaza. Ce trebuie sa faca ca sa nu'mi mai ia din credit?sad

dau fundita si mersiii love struck

Răspuns Câştigător
| sympatyc4u a răspuns:

Intra in setari pentru gps, la categoria internet, la connection dai pe offline, iar dupa aia network destination bifezi wap services. asa am facut eu si merge.happy

| BassHunter13 a răspuns (pentru sympatyc4u):

Corect cum ai zis tu meriti funda!

5 răspunsuri:
| mikkhhell a răspuns:

Am impresia ca acest telefon se conecteaza GPS prin internet nu prin satelit direct, de aceea apar costuri suplimentare. Posibil sa mearga si via satelit direct, dar se conecteaza mai repede prin internet. Ca sa probezi aceasta chestie scoate cartela sim din el, porneste telefonul fara sim si incearca sa te conectezi la GPS, daca merge il folosesti asa fara sim pe GPS ca sa nu mai apara costuri suplimentare ( asa se conecteaza direct la satelit gratis, daca nu merge nu ai ce face trebuie sa te conectezi la GPS prin internet cu simul introdus pe bani negratuit). Gratuit te mai poti conecta impreuna cu un navigator GPS auto conectat lasatelit care se conecteaza cu telefonul tau prin bluetooth si folosesti hartile din telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ai descarcat vocea care te ghideaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o setare in telefon prin care se opreste functia de asisted gps pe urma merge direct gps fara sa iti ia din credit

| alyndizzy a răspuns:

Ne poate spune cineva pas cu pas cum se face daca este posibil?