| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scoate cerneala de pe haine?

7 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Daca este alb cu clor sau cu zeama de lamiie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

# Petele de cerneala de pe tesaturi se curata daca se tine portiunea patata in lapte fierbinte sau daca se toarna peste petele respective cateva picaturi de lapte fierbinte. Sau prin inmuiere in zeama calda de lamaie ori prin inmuiere intr-o solutie formata dintr-o lingurita de sare de lamaie si 200 ml apa calduta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tot ne-ai intrebat, de ce ne-ai dat nefolositor, vezi ca iese cu zeama de creier zapacit, a si trebuie sa fie musai de copil.

| magicath12 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce esti asa de rautacios/asa.Doar a intrebat omu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu picul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai caline, dar chiar nu te duce capul, cum naiba sa incerci sa folosesti picul, ca ala mai rau face.

| calin_7330 a răspuns:

Ori iti cumpri un pic si iti stergi hainele.