| Num3Ascuns a întrebat:

Cum pot trimite unui prieten de pe TPU un mesaj? Ce trebuie sa scriu la
Subiect mesaj:
Continut mesaj:
Si unde trenbuie sa scriu adresa de e-mail care mi-o cere TPU si a cui adresa?

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

La subiect mesaj pui un titlu pentru mesajul pe care urmează să-l trimiţi, iar la conţinut ceea ce vrei să scrii în mesaj. Nu trebuie să scrii nici o adresă. Selectezi user-ul, dai trimite mesaj şi ştie la cine să-l trimită.
Găseşti răspunsul la întrebarea ta şi la secţiunea de "întrebări frecvente" : http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Cum pot contacta un alt membru al Toti Pentru Unu in privat?
Trimite-i un mesaj!
Consideram ca membrii comunitatii TPU.ro trebuie sa poata conversa si in particular. De aceea, am creat un sistem de mesagerie interna prin care utilizatorii sa isi poata trimite mesaje private.

Cum functioneaza?
Pentru a trimite un mesaj unui utilizator trebuie sa accesezi pagina lui de profil.
In cadrul paginii de profil, in partea stanga, sub poza, se afla un buton "Trimite Mesaj", pe care trebuie sa faci click!
Apoi, tot ce mai ai de facut este sa precizezi subiectul mesajului si sa scrii mesajul, dupa care faci click pe "Trimite" si...gata!

Pentru a putea vizualiza toate mesajele pe care le-ai primit si/sau trimis, trebuie sa accesezi linkul http://www.tpu.ro/mesajele-mele (logat fiind).
In caz ca vrei sa stergi un mesaj pe care l-ai trimis sau primit, va trebui sa mai ai putina rabdare, deoarece inca lucram la functia aceasta. Atunci cand va fi gata, vom da sfara in tara!

| costymaximus a răspuns:

La profilul prietenului sub poza este rubrica trimite mesaj, dupa ce scrii mesajul si-l trimiti trebuie sa confirmi e-mail, intri la tine in e-mailurisi vezi ce ti-a trimis TPU.

| DiannaDi a răspuns:

In primul rand intra pe membrul caruia vrei sa-i trimiti mesaj.sub poza lui este inscriptia "trimite mesaj" intr-o casuta portocalie, dupa care la subiect mesaj ii scrii "buna!" sau "ciau" sau pui..., si si la continut mesaj ii scrii mesajul tau, ce vrei sa-i scrii dupa care dai click pe trimite mesaj. succeshappy