| GolopențaAdrian a întrebat:

Cum sa fac Bluestacks sa mearga mai usor?

Răspuns Câştigător
| AIeXxX a răspuns:

Nu poti sa-l faci mai repede sa mearga, asa este creat programul. Daca calculatorul tau ar funciona pe Android dar nu pe Windows, probabil bluestacks ar merge ca uns, dar altfen nu cred ca exista alta modalitate. Daca vrei incearca sa-ti pui Android pe calculator, chiar poti, dar unele jocuri nu vor merge deci nu-ti recomand

6 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Merge greu asa este! banuiesc ca trebuie sa faci niste update-uri! desi nici alea nu te ajuta cu nimic! atunci cred ca singura explicatie asta este ca calculatorul este slab! trebuie unul mai puternic adica mai bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge mai usor pe un laptop sau pc cu configuratia asta: Minim procesor Intel Pentium 2, 40 Mhz, 4 giga ram, si video de 1, 5 Giga ram.Va merge bine dar cu toate astea de mai sus la maxim. Se va incalzi dupa un timp si-o se blocheaza. Cei ai tu NU MERGE, t-am mai zis.

| AIeXxX a răspuns:

Ai nevoie de un calculator mai performant, altfel nu merge. La mine este la fel, are lagguri, dar n-ai ce-i face daca nu poti sta pe mobil, folosesti bluestacks ca sa te joci CLash of Clans big grin

| GolopențaAdrian explică (pentru AIeXxX):

PAi eu am si tableta dar folosec mai mult pc-ul si de asta l-am luat si procesorul meu este Intel Celeron 1007U de 1, 5 Ghz

| GolopențaAdrian explică (pentru AIeXxX):

Are lag-uri dar merge cat de cat sa joci

| AIeXxX a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu poti sa-l faci mai repede sa mearga, asa este creat programul. Daca calculatorul tau ar funciona pe Android dar nu pe Windows, probabil bluestacks ar merge ca uns, dar altfen nu cred ca exista alta modalitate. Daca vrei incearca sa-ti pui Android pe calculator, chiar poti, dar unele jocuri nu vor merge deci nu-ti recomand