| anonim_4396 a întrebat:

Cum se ajunge cu metroul de la Piața Romană la Politehnică/ Afi?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia taxiul te va duce la destinatie rapid si nici nu este asa scump, 1, 99 lei km, asa cu metroul ai de schimbat două metrouri si nici nu te duce la timp unde vrei, stai in statii in aglomeratie la tramvaie.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Schimband la Unirii cu M3 catre Preciziei

| mihai69 a răspuns:

Te urci în el și schimbi, fie la Unirea și mergi cu M3 până la Politehnică, fie la Piața Victoriei și iei M1 apoi cobori la Grozăvești (e ceva de mers pe jos, depinde unde anume în Politehnică vrei să ajungi).

| Elliiieo3 a răspuns (pentru mihai69):

Pai in zona Panduri doresc de fapt sa cobor

| mihai69 a răspuns (pentru Elliiieo3):

Atunci, oricare dintre variantele de mai sus plus apoi cu tramvaiul 1 până unde ai tu de mers.