| vunk546 a întrebat:

Cum se curata petele de cerneala de pe piele (de pe geanta de piele)
imi trebuie ceva concret? 100%
funda :XXX?
:***

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Petele de cerneala si pix se curata cu lapte daca sunt proaspete. Daca locul a fost curatat si cu altceva pixul va iesi foarte greu sau de loc.
Eu curăț cerneala de pe țesături cu fixativ, pulverizând din belșug pata și lăsând să se usuce, apoi clătesc.

| StarDust a răspuns:

Incearca si cu clor daca e ceva...

| vunk546 explică:

IMPERIA scuzee dar cred ca nu ai citit mai sus...
de pe piele imi trebuie, nu de pe tesaturi tongue

| doctorbag a răspuns:

Nu cred ca exista vreo metoda care sa-ti asigure 100% reusita. ti doresc mult succes! Adio si obisnuieste-te cu petele de cerneala impregnate in piele!

| bianca_2257 a răspuns:

Pa eu stiu ca poti sterge petele de cerneala cu dero si o perie de covoare sau daca nu merge incearca cu picul sunt suta la suta sg ca merge