| Maria1927 a întrebat:

Cum pot indeparta petele de cerneala de pe jacheta de piele?

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Buna,

Tamponezi, nu freci, cu alcool sau spirt medicinal.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa dai cu picul pe cerneala pana se sterge si apoi o pui in masina de spalat.

| melek a răspuns:

Incearca asa tongueulverizeaza fixativ din belsug pe pata si lasa-l sa se usuce. Spala apoi normal. Un alt truc eficient pentru indepartarea petelor de cerneala este sa inmoi haina in lapte (zona pe care e pata, nu toata), sa o lasi asa peste noapte si apoi sa o speli.

| CaVaNi a răspuns:

Daca ai bagat-o la masina de spalat nu mai e buna jacheta. daca nu ai bagat-o freaco cu spirt sau clor. funda?