| AlisPretty a întrebat:

Cum se face face un folder invizibil in Windows 7? Cum se pune parola la un document word 2007

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu poti sa-l faci complet invizibil. Orice metoda ai alege el este vizibil si poti intra in el. Trebuie sa-l ascunzi si pentru asta descarca asta gratis:
http://www.cleanersoft.com/hidefolder/free_hide_folder.htm
(sa nu uiti parola).
-pentru a pune parola la un doc. in Word 2007 procedea asa:
-deschide documentul
-te duci pe iconita Office din stanga sus la "prepare" - Encrypt-
- bagi ce parola vrei (o cere de 2 ori)
si "save".
- cand vei deschide documentul o sa-ti ceara parola.
- documentele parolate pot fi sterse, asa ca mai bine il ascunzi cu folder cu tot in programul de sus.

| Gsm_Ovidiu_1987 a răspuns:

Cea mai simpla metoda de a cripta fisiere este cu ajurorul WinRar
Instaleaza winrar daca nu il ai;
Click dreapta pe fisierul respectiv, alege Add to Archive.Iti va aparea o fereastra, click pe Set Password, seteaza parola, click OK. Poti oricand adauga sau sterge fisiere in/din arhiva.

Uite un tutorial cum sa creezi un folder invizibil.
http://www.instructables.com/id/How-To-Make-An-Invisible-Folder-1/

Pentru alte nelamuriri si probleme, ma poti gasi si pe FB, Ovidiu GSM.Decodari de retea orice model la cele mai mici preturi de pe internet.
O zi buna!