| moonY a întrebat:

Cum se face un partid? Care sunt pasii de urmat?

8 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Vreau si eu sa intru! Pe cuvant! Am avut ocazia. dar am ratat-o, acum pentru nimic n-as mai rata-o.

| Brigitta a răspuns:

Citeste legea nr. 179 din 2005 si afli tot ce vrei. Il ai aici: http://www.dreptonline.ro/......9_2005.php

| petrovici2002 a răspuns:

Prima data ai injurul tau un numar suficient de adepti si o pl, atforma pe care sa o susti si o doza de? Daca ai da, poti face un partid.

| romichete a răspuns:

Crezi ca ai face o partida buna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e vorba de pasi, e vorba de coate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe cafeneaua.com

| Dan a răspuns:

Cand iti faci un partid sa ma anunti si pe mine, bine! Am multe sa te invat cum se conduce un partid.Succes!

| MihaellaO a răspuns:

Obiectul de activitate al institutelor de teorie politica consta in:
a) realizarea de cercetari in domeniul teoriei sociale si politice;
b) elaborarea de programe doctrinare si de planificare politica;
c) elaborarea de studii asupra guvernarii;
d) elaborarea de programe si furnizarea de consultatii pentru sustinerea actului de guvernare;
e) proiectarea si organizarea de cursuri adresate militantilor, membrilor si simpatizantilor partidelor politice, ca si personalului salariat al acestora, precum si celor care aspira sa desfasoare activitati cu caracter public, inclusiv sa candideze pentru functii politice eligibile sau acordate prin desemnare, in institutiile statului;
f) desfasurarea de activitati publicistice si editoriale legate de profilul competentelor acordate prin prezenta lege;
g) dezvoltarea de contacte si organizarea de relatii de cooperare cu institutii de acelasi profil din tara si din strainatate, cu personalitati ale vietii publice interne si internationale si cu organizatii ale societatii civile.