| ChrisNOW a întrebat:

Cum se intra la proba orala la romana, se intra cu mai multi elevi sau doar unul cate unul?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De obicei vreo 4-6 sunt in sala, unii scriu. gandesc si unul raspunde

| GabrielleGabi a răspuns:

Intra la inceput 5. In momentul in care iese unul intra altul dupa o ordine alfabetica.

| ElenaBv a răspuns:

Depinde de numele de familie, daca numele tau de familie incepe cu litera A, exista sansa de a fi primul dar daca nu, o sa ai sansa sa vezi cum decurge aceasta proba la alti elevi, vor intra in jur de 6-7 persoane, extragi un biletel si apoi te lasa 10-15 minute sa te gandesti la raspunsuri, dar depinde si de ceilalti care sunt inaintea ta, daca dureaza mai mult sau mai putin sa raspunda intrebarilor...nu-ti fa griji ese foarte usor la aceasta proba. Succes