| XXXloveXXXx a întrebat:

Cum se joaca ruleta ruseasca cu votca si apa? Ps:am auizit si eu undeva.

Răspuns Câştigător
| CariocaAlba a răspuns:

Pasi: 6-10 pahare perfect identice împuşcat sunt stabilite, toate într-un rând. Toate, dar unul sunt umplut cu apă/vodka. Ultima este umplut cu Vodka. Pentru a vă asigura că nu e nici o afacere amuzant, ţineţi chiar din împuşcat vodca si au spectatorul mirosi de sticlă pentru a verifica dacă acesta este umplut cu alcool.
Efectul: toţi cei prezenţi se ia de comutare în jurul valorii de pahare până când nu există nici o modalitate pentru cineva să ştie care este în cazul în care sticla. În cele din urmă, executantul incepe eliminarea focuri de apă unul câte unul... până la lovitura finală este salvat pentru el însuşi. O rapidă mirosi a sticlei verifică că e vodca, care este rapid doborât de interpret.
Metoda: în spatele barului (sau ascunse în apropiere) este un prosop inmuiat in alcool. Prin frecarea mana pe ea, tot ceea ce ţine de mână, cu care va apărea să miroasă a alcool... ceea ce este important, deoarece în timpul configurării, sticla de vodcă este umplut cu apă numai. Deoarece toate pahare are apă în ea, nu contează modul în care acestea sunt amestecate, sau cele care le alege. Indiferent care a ajuns rămâne la final, acesta poate fi ţinut în afară, la un voluntar, care va mirosi şi a verifica dacă este vodca. Si din moment ce bea împuşcat la sfârşitul anului, va elimina dovezile! [scuza.ma daca am greseli gramaticale, dar am tradus un text din engleza] Pentru mai multe detalii urmareste videoclipul : http://www.youtube.com/watch?v=ZQ2nCGawrSY

si iata ce zic versurile. daca te ajuta cu ceva:
Respira, respira profund
Calmeaza-te, imi spune
Daca joci, joci pentru tine
Ia o arma, si numara pana la trei
Transpir acum, miscandu-ma incet
Nu e timp de gandire, e randul meu.
Si imi poti vedea inima batand
O poti vedea prin pieptul meu
Si sunt ingrozita dar nu plec
Stiu ca trebuie sa trec acest test
Doar apasa pe tragaci

(Vers 2)
Spune-ti o rugaciune
El spune inchide-ti ochii
Uneori ajuta
Apoi imi vine un gand inspaimantator
Daca el e aici inseamna ca nu e niciodata pierdut

Si imi poti vedea inima batand
O poti vedea prin pieptul meu
Si sunt ingrozita dar nu plec
Stiu ca trebuie sa trec acest test
Doar apasa pe tragaci

In timp ce ce viata imi trece prin fata ochilor
Ma intreb daca voi mai vedea vreodata un rasarit de soare?
Multi nu vor avea sansa sa spuna adio
Dar e prea tarziu sa ridic valoarea vietii mele

Si imi poti vedea inima batand
O poti vedea prin pieptul meu
Si sunt ingrozita dar nu plec
Stiu ca trebuie sa trec acest test
Doar apasa pe tragaci

Si imi poti vedea inima batand
O poti vedea prin pieptul meu
Si sunt ingrozita dar nu plec
Stiu ca trebuie sa trec acest test
Doar apasa pe tragacï