| pierduta a întrebat:

Cum se procedeaza in cazul in care nu esti acasa cand iti vine curierul si n-are cui sa lase coletul? Ai dreptul sa-i ceri sa revina intr-o alta zi?

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

In ziua in care trebuie sa-ti livreze coletul iti trimite un mesaj cu un interval orar in care o sa fie prin zona ta. Daca nu o sa fi acasa poti sa suni sa-i zici sa ti-l aduca intr-o alta zi. Fara nicio problema. Asta daca esti intr-un oras mare si nu trebuie sa vina doar pentru tine intr-un sat sau oras mai mic... Vorbeam la un moment dat cu un curier care imi zicea ca de o saptamana tot duce un colet dupa el ca persoana la care trebuie sa-l livrete tot il amana. Ba ca nu e acasa, ba ca nu are bani... laughing

| untu a răspuns:

La comandarea produselorprin curier v-ati notat numarul dvs. de mobil? Daca da, o sa va sune curierul si vorbiti cu dansul unde sa va intalniti la un anumit punct de reper pentru a putea intalni si sa va ridicati coletul comandat! Nu se poate sa spuneti curierului sa mai revina alta data si sa spuneti sa lase coletul la un anumit oficiul postal din apropierea domiciliului dvs!

| Roxana_Domniteanu_1990 a răspuns:

In mod normal te suna cand ajunge la adresa pe care i-ai dat-o, iar tu poti sa ii spui sa vina mai tarziu sau ii dai direct adresa la care stii ca vei fi in momentul livrarii coletului. De asemenea, te poti duce si la sediul de cureriat sa iti iei coletul