| CoquiNessa a întrebat:

Curierii de obicei suna inainte sa ajunga la destinatie cu coletul. ce se intampla daca persoana nu poate raspunde la telefon in ziua respectiva? curierul are obligatia sa sune si a doua zi? sau se trimite inapoi coletul si persoana care nu a putut raspunde (destinatarul) primeste banii inapoi pe acea comanda online?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu da de tine iti lasa un sms cu date de contact si il suni tu

| Tinna666 a răspuns:

Iti spun cum mi s-a intamplat mie.a sunat curierul, nu am putut raspunde si mi-a trimis mesaj cu un numar de telefon pe care il pot contacta pentru a reprograma o intalnire sau pentru a confirma faptul ca nu vreau sa mai ridic coletul, urmand sa mi se returneze banii

| laura1106 a răspuns:

In mod normal coletul se duce la posta.
Ori te duci sa il iei ori te suna cu o zi sau doua mai tarziu.
Nu te speria coletul tau trebuie sa fie la posta acum daca nu a mai sunat curierul.
VERIFICA TU INSUTI!
Eu cu atat te-am putut ajuta.

| suntserios a răspuns (pentru laura1106):

De ce spanac ar fi coletul lui la posta daca e trimis prin curier?