| diaconu53 a întrebat:

Daca ai castiga la loto o suma foarte consistenta, ce ai face cu banii?

Răspuns Câştigător
| selef a răspuns:

Nu stiu nu am castigat niciodata, cam aceasta ar fi diferenta dintre a fi sau a nu fi

22 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

M-as plimba in toata Romanica...si apoi daca imi mai raman bani, m-as plimba si prin restul lumii big grin atat...

| psiholoaga a răspuns:

Nu joc la loto, asa ca sa presupunem ca mi-ar pica banii din cer. Mi-as lua un apt in bucuresti si mi-as face o casa de vacanta undeva la munte; le-as da rudelor cat au nevoie ca sa scape de orice datorie. Nu as renunta la job, imi place ce fac, dar mi-as lua tot concediul odata si as calatori prin lume.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mi-as cumpara o casa...

| borsec a răspuns:

Nu m-as mai duce la serviciu in primul rand...

| DenissaDeea a răspuns:

In primul rand nu as mai duce grija zilei de maine!
Urmatorul pas personal mias cumpara o locuinta!
Urmatorul pas i-as cumpara sotului o masina!
La final as ajuta oamenii care cred ca au nevoie de un ajutor...in general cupluri de tineri casatoriti care sunt in situatia mea de acum!

| DenissaDeea a răspuns:

Dar tu ce ai face daca ai castiga la Loto?

auran
| auran a răspuns:

As investi in terenuri - depinde de suma
as face o plimbare romanitica cu sotul pe o insula

lolita
| lolita a răspuns:

Nu am eu norocul ala happy
maine mi-as deschide restauranul, asa fara sa castig mai am dae asteptat un an.

| sergiu25bc a răspuns:

Intai sa castig acei bani apoi as face asa. Din suma respectiva as vrea sa fac 1 biserica in 1 sat unde nu are posibilitatea lumea sa isi faca o biserica. Apoi as incerca sa ajut 5 persoane care au nevoie de operatii si anume, 1 persoana care nu a vazut niciodata, o alta care are nevoie de 1 transplant, inca 1 persoana care are nevoie de niste proteze de mers sau orice fel de proteza, inca 1 persoana care care are nevoie de asi schimba 1 inima sau ceva legat de inima, o ultima persoana care are nevoie de bani pentru asi salva copilasul sau fetita. Iar cu restul banilor as face o invvestitie.Asta as face eu de as castiga o suma mare de bani. Dar as ramine aceias persoana adica de as avea multi bani nu as uita prietenii si persoanele care au fost cu mine si pe cand nu eram bogat.Stiu baieti care au ajuns cu bani f multi si acum la noi nu se uita ca zice ca nu suntem de rangul lui.Parerea mea in final as fi aceiasi persoana si cu bani multi si cu bani putini.Si la final mai este o vorba de la mine atit de la dumnezeu mai mult.Atit am avut de spus.

| Adorable3 a răspuns:

Intrebarea este. CE NU AS FACE?

| miriam a răspuns:

As cumpara un rinichi pentru sotul meu...pentru a pute scapa de chinul dializei si m-as intoarce acasa...

| Paula a răspuns:

In primul rand as incepe sa le cheltui, mas muta intr-un oras, nu cont care... as termina liceu intr-o scoala buna. Facultatea la fel happy, mi-as lua un sot bunoc :X laughing casa, masina si mi-as trai viata asa intr-un cuvant day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Platit ipoteca, scoala privata pentru baieti, m-as plimba prin toata lumea.si bineinteles mi-as ajuta bunica, matusa si fratele, si as dona o suma pentru spitalul de neuro-psihiatrie sapoca(buzau)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iash cheltui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nush cred ca ...as inebuni/totusi nu sunt sanse ...9%sanse din premiul cel mare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As face tot ce nu am facut pana acum...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un penthouse drăguţ, un C63 AMG, o afacere, ajutat cazuri umanitare (cum sunt cele de pe Acasă de ex), ajutat rude etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu castig azi...asa ca intreba-ma maine te rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-as face un harem cu 100 de super gagici... iar de restul mi-as lua semintehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar mai fi nevoie sa muncesc in strainatate, deci m-as intoarce acasa... Mi-as cumpara un apartament, o masina. as deschide o afacere. as pune ceva bani deoparte pentru zile negre si nu in unltimul rand as face o donatie pentru neajutorati...

| david_5964 a răspuns:

In primul rand nu stiu cum as reactiona, de fel sunt o persoana care lucrurile simple nu ma pot surprinde dar asta chiar ar fi un motiv sa pot zice ca m-ar surprinde stiind ca imi va schimba viata... acum depinde de fiecare... poate sa ti se schimbe viata in bine sau in rau ...cunosc cazuri a unui prieten care a primit de la asigurare 300.000 euro si intr-un an numai avea decat datorii... deci :
- as oferi la familia mea lucruri care nu si le-au permis niciodata
- pe mama mea nu o as mai lasa sa munceasca si i-as plati toate datoriile
- apoi as cumpara o casa si o masina buna
- dupa care as face o megaexcursie in lume
- m-as intoarce si as pune o afacere pe roate
- cam astea in general ar fi aspiratiile mele

| Dodu_Oana_1981 a răspuns:

Mi-as cumpara o casuta modesta si confortabila cu foisor, mi-as amenaja o curte si o minigradina.As cumpara o masina automata, mi-as ajuta fratii cu cate un apartament si m-as gandi serios in ce sa investesc. Probabil as cumpara apartamente pe care le-as inchiria si apoi o mica afacere sau o spaga mare pentru un job linistit si bine platit