| Rembo33 a întrebat:

Daca am deja un abonament nou facut de 2 zile, la cat timp pot sa imi fac alt abonament? (Abonamentul e facut la telekom pe 24 luni).

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu ai luat nimic gratis sau redus de la ei poti rezilia contractul acum dar dupa o luna pentru ca trebuie sa-i anunti cu 30 zile inainte. Daca faci noul abonament tot la ei si este superior celui anterior, poti s-o faci oricand. Daca nu vor ii reclami la ANPC. Uite o explicatie aici: http://ithot.ro/reziliere-contract-cu-telekom-romania/
http://dcezar.com/reziliaza-prematur-contractul-telekom-fara-taxa/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa iti faci 1000 de contracte pe zi.

| IseeVoices a răspuns:

Poti sa faci cate vrei dar va trebui sa le platesti pe toate.
Ex: daca vrei sa faci altul si sa renunti la actualul nu se poate deoarece trebuie sa stai minin 24 de luni cat scrie in contract.

| Rembo33 explică (pentru IseeVoices):

rolling on the floor nu platesc nimic, nu au ce sa-mi faca, din moment ce eu nu am garantat ca am vreun venit ceva, sau am lasat vreun contract de proprietate. am lasat doar buletinul, normal cerea o garantie de cateva sute de lei, dar am portat un nr de la Orange la telekom si nu am mai dat nimic, cartela avea peste 3 ani, si stiu pe multi care au datorii de ani buni si aceste companii nu fac nimic altceva decat sa ameninte, dar nu fac nicio fapta, am prieteni care de ani buni primesc scrisori ca e ultima instiintare, ca trecem la executarea silita, etc., dar nu se intampla nimic. Vor doar sa ne sperie, dar nu prea reusesc.

| Legalize_Andrei_1997 a răspuns:

Io am facut 2 in aceeasi zii unu la ora 2 si unu la ora 5... poti sa te duci linistit