| anonim_4396 a întrebat:

Daca am ramas gravida in timp ce alaptez, e vreun risc ca asta sa afecteze calitatea laptelui?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alaptatul poate provoca contractii uterine(de aceea, dupa o nastere naturala uterul isi revine mai repede la forma initiala), dar asta ramane de consultat cu medicul ginecolog, daca el spune ca este in regula nu este nici o problema.cat despre consistenta laptelui, nu are nimic a face, laptele matern oricum este mai slab decat cel praf si bineinteles mult mai sanatos.

| mya_1054 a răspuns:

In momentul in care ai ramas gravida, laptele nu mai e acelasi, copilul il poate refuza sau poate sa isi strice stomacul, nu e o regula, apoi poti sa nu mai ai lapte si daca esti unul dintre cazurile in care mai ai lapte, nu cred ca iti convine unul sa te suga pe dinafara si unul pe dinauntru, ai sa ai probleme si cu dintii, te epuizezi de tot, apoi nu face bine nici la copil, se acreste laptele daca ai ramas gravida.