| Ac_Simona_2000 a întrebat:

Dacă am vărsat cafea pe laptop si am garanţie si tot ce trebuie pot să mă duc la magazin să mi.l repare gratis? Mentionez că sunt în Italia.

Răspuns Câştigător
| vioricavio a răspuns:

Nu mai beneficiezi de garantie in cazul acesta. Depinde cat de rau s a stricat sau ce s a ars in el, dar ai toate sansele sa nu l mai poti repara sau sa te coste reparatia aproape cat unul nou.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa teminat cu grantia. sa nu iti inchipui ca iti repara cineva laptopul gratis ca ai varsat tu cafea pe el

| doctorandus a răspuns:

Garantia acopera defectele de fabricatie, nu defectele produse din vina cumparatorului.

| daassh a răspuns:

Ca sa fac o gluma, as spune. depinde de tipul cafelei, si cat de tare era.

| Benito2014 a răspuns:

Daca ai varsat lichide in laptop, adio garantie! Oriunde in lume este regula asta!

| Ac_Simona_2000 explică:

Ok am găsit soluţia si l.am reparat...adică dimineaţa mergea.dar acum nu se încarcă...bag încărcătorul di degeaba ...nu se incarca...ce aş putea să fac? Înafara de să măr la un service să.l repar...asta ştiu si eu să fac...dar până să ajung acolo ce pot să fac să îl incarc?