| Joker3134 a întrebat:

Daca ar dori politia ar putea gasi ce anume cauti tu pe calculator? Adica paginile si tot ce ai cautat daca ai sters istoricul?

12 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da.Deși legal stocarea de informații privind istoricul de navigare al persoanelor fizice de către operatorii de servicii de internet, sunt interzise, acest lucru nu se respectă, și operatorii români de servicii de internet continuă să stocheze aceste tipuri de conținuturi, deși contravin directivelor CE.
Deci răspunsul este Da.

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru Joker3134):

Da.Datele de navigare sunt stocate pe servere separate la fiecare furnizor de servicii de internet și nu au legătură cu calculatorul utilizatorului.Normal aceasta acțiune violează intimitatea utilizatorului, de asta exista o directivă CE ce ar trebui respectată.Dar cum nici legea pirateriei de soft nu se respecta în România, nici această directivă nu se respectă.

| doctorandus a răspuns (pentru DeyCj):

Ba da, se respecta: daca cer mandat pot consulta datele de la Microsoft, Facebook, Google, etc. (nu e interzis).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca ei cauta la tine în browser? Cautai logurile providerului. Dacă se ajunge pana acolo

| mihai69 a răspuns:

Dacă au o hotărâre judecătorească în acest sens, da. De la ISP-ul tău.

| doctorandus a răspuns:

Da, Politia poate cere istoricul de la Google, Facebook, etc.

Plus ca daca meriti efortul, Politia iti poate hackui calculatorul/mobilul si instala soft spion.

Răspuns utilizator avertizat
| Crackman a răspuns:

Nu de la tine cat de la furnizatorul tau de net?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Da, pot sa gaseasca orice despre tine.

| P3d1a a răspuns:

Foloseste browserul TOR