| Adrianepeug a întrebat:

Daca cineva are un depozit in banca și eu că împuternicit scot bani nu o sumă mare este anunțat titularul in vreun fel?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio bancă nu suna pentru a anunța retrageri.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, va fi anuntat titularul contului.

| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai horatat sa-i iei toate economiile bunicului?
Daca omul se decide maine sa scoata dobanda ca sa-si cumpere lemne, face atac de cord cand ajunge la banca si vede ca are contul gol.
Sper sa sune banca si sa-i ceara conformarea batranului, can i se retrag bani mulrti din cont, asa cum fac cei din strainatate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă are ceva alerte prin internet banking/SMS o să fie anunțat

| Adrianepeug explică (pentru suntserios):

A dar nu este vorba de sunat?

| darrio2007 a răspuns (pentru Adrianepeug):

Conteaza că este anuntat, nu calea pe care este anuntat.

| suntserios a răspuns (pentru Adrianepeug):

Nicio bancă nu suna pentru a anunța retrageri.

| doctorandus a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu va afla de asta. Nu neaparat ca-l avertizeaza banca.

Deci poti retrage prin buna intelegere cu persoana respectiva, ca daca depunde plangere va fi mai greu.

| johnnny123 a răspuns:

Ți s-a mai răspuns la întrebarea asta. Poate afla dacă verifică tranzacțiile, sau dacă a solicitat să primească notificări cu activitățile din cont.

Dar ție nu ți-e un pic jenă să furi bani de la bunicul tău care a avut încredere în tine și ți-a făcut împuternicire pe cont?

| Adrianepeug explică (pentru johnnny123):

Nu a zis nimeni că fura a fost doar o curiozitate

| Adrianepeug explică (pentru Adrianepeug):

Sunt bani aceia in depozit de 10 ani

| johnnny123 a răspuns (pentru Adrianepeug):

Aha, "doar o curiozitate"... D'aia repeți întrebarea cu insistență, "de curiozitate"

Ca să nu mai spun că dacă omul are un depozit la termen de zece ani iar tu retragi bani înainte de maturizarea depozitului, pierde și dobânda.

| AlexSSWW2 a răspuns:

Ma mamaie ma.tu vrei sa I furi bani ma mamaie.