| 1Q a întrebat:

Daca cumpar de pe un site de tipul anunturi gratuite gen olx sau tocmai si imi iau teapa politia sau protectia consumatorului nu are ce sa faca ca am cumparat pe riscul meu? Asa-i sau nu?

2 răspunsuri:
| napoleon16 a răspuns:

Sal asa este este pe riscul tau. sper ca te-am ajutat!

| UrsuPolar a răspuns:

Nu neaparat. Se cheama tot inselaciune. Dar pentru niste sume mici de bani, ma indoiesc ca se va face ceva. Cel mai bine e sa nu dai bani inainte daca nu exista un sistem de verificare a cumparatorului. Plata la livrare cu deschiderea coletului. Daca refuza, incepe sa sune a teapa (dar nu neaparat, poate e doar un cumparator care a avut neplaceri cu cumparatori).